Plaża w Świnoujściu – najcieplejsza w Polsce!

Plaża w Świnoujściu – najcieplejsza w Polsce!

Świnoujście to doskonały kierunek dla każdego, kto uwielbia plażowanie. Tutejsze nabrzeże obsypane złotym piaskiem uznawane jest za najcieplejsze w Polsce i przez wielu uznawane są również za najlepsze do relaksu w promieniach Słońca.

Latem do Świnoujścia przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Jednym z ich głównych celów jest plaża. Świnoujskie plaże mogą poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami – są nie tylko szerokie i dobrze utrzymane, ale również opływające je wody są ciepłe i czyste, dlatego zachęcają do kąpieli młodszych i starszych. Ze względu na czystość i bezpieczeństwo plaża w Świnoujściu trzymała prestiżowe odznaczenie Błękitna Flaga. To jednak jeszcze nie wszystko, ponieważ plaże w Świnoujściu oferują także wiele innych atrakcji.

Plaże w Świnoujściu – gdzie warto się wybrać?

W granicach miasta Świnoujście znajduje się aż około 10 kilometrów piaszczystych plaż, przy których znajdują się płytkie, bezpieczne kąpieliska. Wyznaczono 12 wejść na plaże. Plaże dzielone są na dwie kategorie – te na wyspie Uznam oraz w dzielnicy Warszów.

Co ciekawe, mieszkańcy Świnoujścia dzielą plażę wraz z mieszkańcami pobliskiego Alhbecku po niemieckiej stronie. Na plaży nie ma jednak słupków granicznych, dlatego granice można przemierzać swobodnie. Warto wtedy odwiedzić miasteczka położone w Niemczech, między innymi Alhbeck, Henigsdorff oraz Bansin.

Wypoczynek na plaży warto połączyć również z poznaniem ciekawych zakątków Świnoujścia. Warto udać się aż do końca Falochronu Zachodniego, gdzie znajduje się charakterystyczna Stawa Młyny.

Stawa Młyny to znak nawigacyjny (stawa), który ma formę wiatraka. To jeden z najbardziej malowniczych zakątków Świnoujścia, dlatego warto go odwiedzić podczas wizyty w tym mieście.

Molo w Świnoujściu – czy zostanie odbudowane?

Podczas gdy wiele innych nadmorskich miejscowości ma własne molo, Świnoujście nie posiada takiej konstrukcji. Wprawdzie kiedyś istniało molo w Świnoujściu – zostało ono wybudowane pod koniec XIX wieku. Niestety, uległo zniszczeniu w trakcie działań wojennych, a następnie zostało zniszczone na skutek cofania się linii brzegowej, dlatego podjęto decyzję o jego rozbiórce.

Molo w Świnoujściu wybiegało w morze na około 100 metrów. Na jego końcu znajdował się budynek w formie pawilonu, gdzie działała sala restauracyjna i koncertowa.

Aktualnie coraz częściej pojawiają się informacje na temat odbudowy molo, jednak na razie inwestycja pozostaje w sferze planów.