Prom w Świnoujściu – czas oczekiwania, cennik

Prom w Świnoujściu – czas oczekiwania, cennik

Świnoujście to miasto położone na wyspach. Ze względu na brak mostów oraz podziemnych tuneli (są dopiero w budowie) mieszkańcy i turyści korzystają z promów pasażersko-samochodowych, które regularnie kursują pomiędzy wyspami.

Każdy, kto wybiera się do Świnoujścia i będzie chciał poruszać się po całym mieście, musi być przygotowany na konieczność korzystania z promów.

Przeprawa promowa w Świnoujściu

Aby dostać się z do centrum miasta oraz jego części nadmorskiej, konieczna jest przeprawa promowa w Świnoujściu. Regularnie kursujące promy pozwalają wtedy na dopłynięcie na miejsce.

Lokalizacje promów:

  • Przeprawa Warszów
  • Przeprawa Centrum

W okresie intensywnego ruchu oczekiwanie na prom może wynosić nawet parę godzin, dlatego też należy uwzględnić wtedy czas oczekiwania na prom do Świnoujścia, obecny ruch oraz swoje indywidualne potrzeby. W internecie można znaleźć kamery, które na żywo pokazują sytuację na przeprawach – można wtedy zobaczyć, czy aktualnie warto udać się na prom.

Czy prom w Świnoujściu jest płatny? Aktualnie za przeprawy promowe nie są pobierane opłaty.

Rozkład kursowania promów – Świnoujście

Dokładne informacje dotyczące aktualnego rozkładu promów znajdują się na stronie internetowej Żeglugi Świnoujskiej pod adresem: http://zegluga.swi.pl/rozklady/.

Warto także wskazać, że ze Świnoujścia kursują również promy do innych krajów, w tym do Szwecji oraz Danii.