Roztańczony i karnawałowy luty 2020 w Świnoujściu

Roztańczony i karnawałowy luty 2020 w Świnoujściu

Lutowe imprezy kulturalne i sportowe w Świnoujściu pozwolą aktywnie spędzić czas. Szczególnie zadowoleni powinni być miłośnicy tańca, muzyki i biegów. Jakie będą najciekawsze wydarzenia w mieście w lutym? Oto kilka wybranych pozycji z oferty kulturalnej i sportowej Świnoujścia w nadchodzącym miesiącu.

Wydarzenia cykliczne

Dalej biegamy w Świnoujściu. Jeśli twoją pasją są biegi, to musisz wziąć udział w organizowanym w każdą sobotę o godzinie 9:00 rano biegu w ramach inicjatywy Parkrun Świnoujście. Cotygodniowe spotkania odbywają się przy wejściu do Parku Zdrojowego na ul. Bolesława Chrobrego od strony północnej.

Jeśli bardziej was interesuje taniec, to koniecznie weźcie udział w zabawach karnawałowych w Tango Passion Cafe Club przy ul. 11-go listopada 10. Przy muzyce na żywo w każdą sobotę o godzinie 19:00. Wstęp jest wolny. Podobnie zresztą jak na Powtórki Tangowe – one z kolei będą miały miejsce w poniedziałki i czwartki od godziny 20:30. Tu też wstęp jest wolny. Przy okazji warto wspomnieć, że we wtorki w tym klubie organizowane są – również co tydzień, o godz. 16:00 – spotkania miłośników gier planszowych, a z kolei w Cafe Sonata będzie się w czwartki o 18:00 odbywać Sonata Scrabble – spotkania dla miłośników gry w Scrabble.

Natomiast w Ośrodku Irys przy ul. Żeromskiego 2 we wtorki o godzinie 19:30 będzie występował Mirosław Sienicki w ramach Wieczoru Akordeonowego. Tu obowiązuje już wstęp płatny – bilet wynosi 5 zł. W razie potrzeby można wcześniej zarezerwować tu sobie miejsce. Na podobnej zasadzie odbywać się tu też będą cotygodniowe, piątkowe Wieczory taneczne przy muzyce na żywo. Od 19:30 będzie można tańczyć i słuchać muzyki w przyjemnej atmosferze Ośrodka.

5 lutego oraz 19 lutego, również w Ośrodku Irys, będzie można zobaczyć pokaz slajdów w języku niemieckim i podyskutować w ramach Spaceru przez Świnoujście wczoraj i dziś. To doskonała okazja, aby trochę lepiej poznać swoje miasto. Wejście na pokaz kosztuje 5 zł, a samo wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:30.

Biegi, tańce, koncerty, spektakle

Biegać w lutym można nie tylko w ramach Parkrun Świnoujście. Już 2 lutego OSiR „Wyspiarz” organizuje na Stadionie Miejskim przy ul. Matejki 22 biegi dla dzieci i młodzieży – o godzinie 11:00 – oraz biegi Open dla kobiet i mężczyzn – o godzinie 12:00 –  w ramach Świnoujskiej Ligi Biegowej. Zapisy będą zbierane w godzinach 9:00 do 10:50. Więcej informacji na stronie www.osir.swinoujscie.pl.

Czwartego lutego, czyli we wtorek, będzie miał miejsce Koncert Zimowy z udziałem Orkiestry Wojskowej Świnoujście i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Świnoujściu. Oprócz wspomnianych podmiotów na występ zaprasza Miejski Dom Kultury. Wydarzenia odbędzie się zresztą na jego scenie – w Sali Teatralnej MDK przy ul. Matejki 11. Oczywiście wstęp wolny. MDK organizuje też inny koncert pod hasłem: O miłości prawie wszystko – w niedzielę 16 lutego o godzinie 17:00 wystąpi Bartosz Kuczyk z zaproszonymi gośćmi. Bilety kosztują 30 zł.

Szóstego lutego, w czwartek, o godzinie 20:00 warto też zajrzeć do Ośrodka Irys na koncert tenora Felipe Alonso Cespedes Sanchez. Pochodzący z Chile artysta wykona arie operetkowe i popularne piosenki. Koszt biletów to 20 zł.

Z pewnością trzeba się też wybrać do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Flukowskiego przy ul. Piłsudskiego 15. Od piątku 7 lutego będzie tam można zobaczyć wystawę fotografii kotów – Dzień kota. Wstęp będzie wolny. Tu też odbędzie się spotkanie artystyczne z Arturem Chamskim, aktorem Teatru Buffo. To jednak będzie miało miejsce 11 lutego we wtorkowe popołudnie – o godzinie 18:00. Również wstęp wolny. Za to 21 lutego o godzinie 11:00 o swojej drodze do sukcesu opowie aktor musicalowy Jakub Molęda w ramach spotkania artystyczno-edukacyjnego dla młodzieży. I znowu – wstęp wolny.

Dla zainteresowanych sztuką teatralną polecić można spektakl „Kandydat”. Na Sali Teatralnej MDK wystąpią Grażyna Wolszczak oraz Piotr Cyrwus. Bilety kosztują 60 zł i można je kupić od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 15:00. Sam spektakl odbędzie się w niedzielę 9 lutego o godzinie 17:00. W MDK można też będzie zobaczyć kabaret Jurki – to w piątek 28 lutego o godzinie 19:00. Na to wydarzenie bilet kosztuje 50 zł.

W lutym będzie się więc można w Świnoujściu wybiegać, wytańczyć i posłuchać dobrej muzyki. A to tylko drobny wstęp do tego, co czeka nas w kwietniu. Wtedy to będzie można między innymi spotkać się z noblistką Olgą Tokarczuk.