Atrakcje

Nie bez powodu atrakcje w Świnoujściu co roku przyciągają dziesiątki tysięcy turystów z całego kraju, a nawet zza granicy. Miasto ma do zaoferowania wiele ciekawych pomysłów na spędzanie wolnego czasu, w tym takich, których nie doświadczymy w żadnym innym miejscu w Polsce. Na tej stronie pochylimy się nad najważniejszymi atrakcjami turystycznymi, jednak pamiętajcie, że to tylko wierzchołek góry lodowej – mnóstwo innych rzeczy czeka na odkrycie, więc koniecznie zajrzyjcie do obszernych przewodników i wykorzystajcie swój czas spędzony w Świnoujściu jak najbardziej produktywnie.

Plaża i kąpielisko w Świnoujściu.

plaża w ŚwinoujściuTo zdecydowanie jedna z najpiękniejszych plaż, jakie ma do zaoferowania linia brzegowa Polski. Jest ona bardzo długa, bo ciągnie się przez 10 kilometrów. Spacer po tej plaży sprawi, że zwiedzimy nie tylko wyspę Wolin, ale również Uznam. Nic więc dziwnego, że miejsce to jest popularne wśród osób aktywnie spędzających czas, czyli biegaczy, rowerzystów czy osób jeżdżących na rolkach. Możemy jednak również skorzystać z kąpieliska morskiego Świnoujście-Uznam, które jest bezpieczne również dla najmłodszych.

Rejsy statkiem

Przyjechać do Świnoujścia i nie odbyć rejsu statkiem? Żaden urlop nie może się skończyć w ten sposób! Koniecznie musimy przepłynąć się chociażby po porcie, a jeśli tylko mamy możliwość, skorzystać i wybrać się wodolotem do Szczecina. Wystarczy raz wypłynąć na otwarty Bałtyk, by już na zawsze zakochać się w uczuciu otoczenia przez morze ciągnące się po horyzont.

Fort Gerharda z Muzeum Obrony Wybrzeża

Fort Gerharda to budynek, którego nie pomylimy z żadnym innym w Świnoujściu. Charakterystyczna budowla z dachem porośniętym trawą już z daleka rzuci się w nasze oczy. Nie poprzestawajmy jednak tylko na kontemplacji tego widoku z zewnątrz, bowiem w środku działa Muzeum Obrony Wybrzeża. Jego kolekcja liczy ponad 1000 eksponatów, które przybliżą nam, jak wyglądała rzeczywistość w tym miejscu w czasie wojny.

Latania morska w Świnoujściu

Ciężko jest ci wyjść na trzecie piętro do swojego mieszkania? W takim razie na pewno spodoba ci się pomysł wejścia na szczyt latarni morskiej w Świnoujściu – to zaledwie 308 schodów do przebycia. Widok, który czeka na górze, jest jednak wart wysiłku. Można stąd obserwować wspaniałą panoramę miasta, co potwierdza wysokość latarni, która jest najwyższą na całym polskim wybrzeżu.

Promenada i muszla koncertowa

Spacer promenadą w Świnoujściu to konieczny punkt programu, szczególnie jeśli planujemy romantyczny urlop we dwoje. Wieczorem miejsce to jest niezwykle klimatyczne i sprawia, że miasto wygląda jeszcze piękniej, niż za dnia. Tuż obok promenady znajduje się także muszla koncertowa, która latem tętni życiem i pozwala spędzić miło czas przy muzyce na żywo.

Windsurfing na Zalewie Szczecińskim

Zalew Szczeciński to prawdopodobnie najlepsze miejsce w Świnoujściu na naukę windsurfingu. Jeśli to twoje pierwsze zetknięcie z tym sportem, bez obaw. Działają tutaj szkoły zatrudniające doświadczonych nauczycieli, którzy pokażą ci, jak zacząć swoją przygodę z tym sportem wodnym. Wystarczy kilka dni intensywnego treningu, by zacząć czerpać radość z samodzielnego windsurfingu. Możliwość doświadczania tego sportu o zachodzie słońca będzie nieoceniona.

Stawa Młyny

Stawa, która przypomina wiatrak, a pełni rolę punktu nawigacyjnego, na stałe wpisała się w listę ważnych atrakcji Świnoujścia. Idealnie pasuje do krajobrazu i sprawia, że linia brzegowa staje się jeszcze ciekawsza. To miejsce uwielbiane szczególnie przez fotografów, którzy wykorzystują piękne kolory zachodzącego słońca na tle stawy.

Pole golfowe w Kołczewie

Golf to sport idealny na miesiące letnie. Tak się składa, że kilkanaście minut drogi ze Świnoujścia znajduje się wieś letniskowa Kołczewo, w której z kolei zlokalizowany jest Amber Baltic Golf Club. To świetna szansa na rozegranie partii golfa ze znajomymi lub rozpoczęcie przygody z tym sportem. Biorąc pod uwagę, że pole golfowe znajduje się zaledwie kilkaset metrów od linii brzegowej, daje nam to szansę zagrania w niepowtarzalnej scenerii, jaką nie może poszczycić się żadne inne pole golfowe w Polsce.

Najstarsza kawiarnia w Świnoujściu

najstarsza kawiarnia w mieściePo obiedzie warto wybrać się na spacer do Zefirka – to słynna restauracja, która działa w mieście od ponad 35 lat. Wyróżnia ją jednak to, że nie zmienia swojego menu, które jest ponadczasowe i do dziś przypada do gustu turystom oraz lokalnym mieszkańcom.

Basen na wypadek złej pogody

Nie ma sensu tracić cennych chwil urlopu, gdy za oknem pada deszcz. Skoro odpada wypoczynek na plaży i na kąpielisku, zawsze można odwiedzić krytą pływalnię w Świnoujściu i spędzić tam miło czas z rodziną. To nie tylko propozycja dla tych, którzy traktują pływanie jako sport, lecz również dla osób, które chcą się po prostu zrelaksować. Pomogą w tym jacuzzi, sauna i masujące wodospady, które oferuje basen Nautilus.

Poczuj się jak pirat na Wyspie Skarbów

Warto choć na jedną noc zamienić luksusowy hotel czy domek letniskowy na pole namiotowe. Jest bowiem jedno, które wyróżnia się na tle wszystkich innych. Mowa o „Wyspie Skarbów”, czyli miejscu, w którym naprawdę poczujemy się jak piraci. Nie dość, że cała okolica stylizowana jest w ten sposób, to na dodatek możemy stąd wziąć rowerki wodne lub kajaki i wypłynąć na wody Zalewu Szczecińskiego.